SPOR HUKUKU

Büromuz tarafından ülkemizde gelişen alanlardan biri olan spor hukuku alanında müvekkillere hizmet verilmektedir. Bu alanda Spor Kulüpleri ve Spor Federasyonları Kanunu, Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine İlişkin Kanun, Türkiye Futbol Federasyonu Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun, FIFA ve UEFA karar ve uygulamaları ve bunlara bağlı ikincil mevzuat kapsamında ilgili taraflara mevzuat ile uyum konusunda hukuki destek verilmektedir. 

Büromuz bu bağlamda, kulüplere, oyunculara, oyuncu temsilcilerine, franchise sahiplerine, yayıncılara, yöneticilere, reklamcılara, hak sahiplerine, stüdyolara, sponsorlara, yatırımcılara, bankalara, firmalara ve bireylere danışmanlık hizmeti sunmaktadır. 

Spor ve bağlı sektörlerde yer alan taraflar arasında ortaya çıkan her türlü uyuşmazlıklar, alacaklar, disiplin uygulamaları, adli ve idari para, hak mahrumiyeti, men ve hapis cezaları ve benzeri konularda ilgili federasyonlar, idari ve adli yargı makamları ve Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi (CAS) nezdinde temsil ve danışmanlık hizmetleri de Büromuz tarafından sunulabilmektedir. Büromuz aynı zamanda yükselmekte olan e-spor endüstrisindeki yenilikleri ve güncel ihtiyaçları da yakından takip etmektedir.